Photoshop Elements 10. Perfekcyjna edycja zdjęć ze Scottem Kelbym

               Książek uczących posługiwania się programem Photoshop Elements na polskim rynku nie ma wiele. Program ten w obsłudze różni się nieco od zdecydowanie bardziej popularnego wśród fotografów Photoshopa CS, więc książki opisujące pracę w tym ostatnim nie przydadzą się zbytnio komuś kto zaczyna pracę w PSE. Książka pt „Photoshop Elements 10. Perfekcyjna edycja zdjęć ze Scottem Kelbym” jest zatem kierowana wybitnie do osób posługujących się tym właśnie programem.

               Książka podzielona jest na jedenaście rozdziałów. Do każdego rozdziału dołączony jest wstęp, który nie ma nic wspólnego z opisywanymi dalej zagadnieniami. Mało tego… zazwyczaj nie ma nic wspólnego w ogóle z fotografią. Jest to po prostu pewna ilość luźnego tekstu służąca chyba tylko zapewnieniu książce odpowiedniej objętości. Książka jest napisana w stylu Scotta Kelbyego a więc zorganizowana jest w formie ćwiczeń na konkretnych przykładach, które można przeprowadzić samodzielnie wraz z autorem na podstawie zamieszczonych opisów.

               Zawartość książki to opisy (oczywiście w formie ćwiczeń) najczęściej przeprowadzanych operacji w programie Photoshop Elements (zarówno w module organizatora jak i edytora). Niestety autor nie zwraca uwagi na to co może nie działać w starszych wersjach programu lub działa nieco inaczej niż w sposób tu przedstawiany (np. maski których Scott używa dosyć często). Książka jest napisana w sposób prosty. Ilość przekazywanych informacji nie jest wielka – tak samo jak w przypadku innych książek tego autora – ale jest wystarczająca aby rozpocząć pracę z tym programem.

               Dla kogo ta książka będzie przydatna?  Z całą pewnością największą korzyść z wykonania ćwiczeń zawartych w tej książce  będą miały osoby rozpoczynające dopiero pracę z programem Photoshop Elements. Osoby już z nim zaznajomione wiele nowego się z niej nie dowiedzą. Jednak ze względu na to, że nie ma na naszym rynku innych (lepszych) publikacji opisujących sposoby pracy w tym programie książka ta jest warta uwagi.

Ryszard Stelmachowicz

Informacje o książce:

Tytuł polski:   Photoshop Elements 10. Perfekcyjna edycja zdjęć ze Scottem Kelbym
Autorzy:   Matt Kloskowski, Scott Kelby
Strona autora:   http://scottkelby.com/
Tytuł oryginalny:   The Photoshop Elements 10 Book for Digital Photographers (Voices That Matter)
Wydawnictwo:   Helion

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.