Profesjonalna fotografia ślubna. Zaawansowane techniki dla fotografów cyfrowych

               Książek o tematyce fotografii ślubnej na rynku księgarskim ukazało się sporo. Ktoś kto zajmuje się fotografiom ślubną zawodowo powinien z całą pewnością      zapoznać się z nimi wszystkimi. Ktoś kto robi takie zdjęcia okazjonalnie i chciałby jedynie przyswoić sobie ogólną wiedzę na ten temat pewnie wszystkich książek nie zakupi a ograniczy się do jednej lub dwóch pozycji.

               Książka pt. „Profesjonalna fotografia ślubna. Zaawansowane techniki dla fotografów cyfrowych” zawiera w sobie w sumie tylko jedną myśl autorki. Jej pomysł na wykonywanie profesjonalnych zdjęć ślubnych to krążyć niezauważonym z aparatem wśród gości, wyczekiwać okazji i robić niepostrzeżenie zdjęcia       w świetle zastanym (bo błyskanie lampą zwraca uwagę i ludzie zaczynają się nienaturalnie zachowywać). Jeśli nie ma takich okazji należy zabrać parę młodych w ustronne miejsce i kazać im ze sobą rozmawiać a samemu się oddalić na odpowiednią odległość i fotografować ich z daleka przez teleobiektyw.

               Zdjęcia zawarte w tej książce też nie dosyć że niczego – oględnie ujmując – nie urywają to jeszcze nie pasują nijak do tekstu. Na wielu zdjęciach widać w oczach fotografowanych, że wykonywano je z dwoma a czasem nawet z trzema źródłami światła (których przecież autorka zgodnie z opisem w treści publikacji jest przeciwniczką). Wiele publikowanych zdjęć nie jest też zdjęciami typowo reporterskimi bo widać po nich że zostały upozowane i wykonane zupełnie wbrew radom zawartym w tekście. Jeżeli ktoś chce pooglądać zdjęcia zawarte w książce to większość z nich znajduje się na stronie autorki.

               Bardzo chciałbym napisać coś jeszcze więcej o tej książce… ale po prostu nie ma w niej już nic więcej!!!

               Czy zatem warto kupić tą książkę? Zdecydowanie szkoda na nią pieniędzy! Jest to właściwie broszura reklamująca działalność autorki za którą trzeba jeszcze słono zapłacić. Lepiej zamiast kupić tą publikację pieniądze przeznaczyć na czekoladki, lody, piwo… (czy co tam kto lubi) a będzie miał z tego zdecydowanie większą satysfakcję.

Ryszard Stelmachowicz

Informacje o książce:

Tytuł polski:   Profesjonalna fotografia ślubna. Zaawansowane techniki dla fotografów cyfrowych
Autorka:   Tracy Dorr
Strona autorki:   http://www.tracydorrphotography.com
Tytuł oryginału:   Advanced Wedding Photojournalism: Professional Techniques for Digital Photographers
Wydawnictwo:   Helion

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.